Dům

Stěhování za lepším

Když si člověk postaví někde svůj vlastní dům, rozhodně tím neprohloupí. Protože si tento postaví přesně podle svých potřeb a tužeb a dá se tudíž oprávněně předpokládat, že se mu v něm jednou bude žít jako v bavlnce.

Což samozřejmě nepřijde okamžitě. Protože nezařízený dům je pouhým prvním nakročením na cestě k oné vytoužené dokonalosti.
muži u dna

Když ho člověk má, musí si ho také náležitě zařídit. Tedy obstarat do dosud prázdných místností veškerý potřebný nábytek, pokrýt podlahu koberci nebo jinou vhodnou podlahovou krytinou, chybět tu pochopitelně nemohou ani svítidla a logicky i něco na zkrášlení, takové ty různé třeba i pouhé maličkosti, jež činí takový dům domovem.

Nejpozději ve chvíli, kdy jsou náležitě zařízeny interiéry, je třeba přistoupit i ke zvelebování toho, co onen dům obklopuje. Protože ty tam jsou doby, kdy byli lidé rádi, pokud měli nějaký ten obyčejný panelový byt uprostřed bláta, jež se mělo v některé z dalších pětiletek možná proměnit v nějakou tu takzvanou občanskou vybavenost.

Takový dům by měl být přinejmenším zčásti obklopen zahradou plnou udržované vegetace, se stromy, keři a záhonky tu posetými květinami a tu třeba i nějakou tou zeleninou pro zpestření jídelníčku. A než toho jeden dosáhne, musí vynaložit ještě věru hodně úsilí a tratit tu moře času.

A když je v hrubých rysech hotová i zahrada, najednou si člověk uvědomí, že ani teď to ještě není ono, že tomu pořád ještě něco chybí. Co?

Pochopitelně bazén. Protože ten už by dnes neměl chybět u žádné podobné budovy náležející civilizovaným lidem.

A tak se ještě pořídí a do země zapustí bazén, tento se napustí vodou. A je to.
mladý plavec

A je zajištěno, že se majitelé této nemovitosti nebudou nudit ani v budoucnu. Protože kdyby nic jiného, bazén se jim o „kratochvíli“ postará. A to navzdory tomu, že dnes už není údržba bazénu díky všemožným vylepšením něčím zase až tak nezvládnutelným.

Když má člověk pro tento pořízenou plachtu, filtraci, vysavač bazénového dna a chemikálie na udržování kvalitní vody, dá se to všechno hravě zvládnout. A člověk si tak může začít zvát i první hosty, navazovat ve svém novém působišti nové vztahy, nová přátelství. A klidně ty dosud neznámé lidi i ponoukat .

Čímž teprve vzniká nový domov. Nové místo, kde člověk doma je a ke své plné spokojenosti i vždycky bude.