Dům

Dům na míru

Nejste spokojení se svým bydlením? Jako by chybělo jen něco nepatrného, aby se ze zděné budovy, ve které bydlíte, stal domov? Shodnete se na tom i s ostatními obyvateli domácnosti? Pak neváhejte a nebojte se změn! Každá drobná úprava může změnit váš život k lepšímu. Než budete cokoliv měnit, je dobré se zeptat na souhlas svých spolubydlících, aby jim případná změna nevadila. Není na co čekat, pojďme na to!

Výbava

Nechybí vám doma něco, co by vám zlepšilo kvalitu života a často byste to využili? Máte na to v domácnosti místo a finance? Pak není důvod si danou věc nekoupit. Většina věcí netrvá věčně, proto se nebojte občas vyměnit staré nefunkční za nové. Nebojte se nových technologií a vybavte si svůj dům podle svých představ. Spoustu věcí nemusíte kupovat, ale můžete si je vlastnoručně vyrobit. Možná tolik nevydrží, ale budete z nich mít určitě větší radost.

velký nepořádek

Nebojte se vyhazovat

Máte dům plný nepoužitelných starých věcí, které leží už dvacet let v koutě a nikdo je za tu dobu nepoužil? Pokud k nim nemáte citový vztah (jako např. svetr pletený od prababičky), nebojte se je někomu prodat, věnovat a pokud je nikdo nebude chtít, nebojte se je vyhodit. Svoje nepoužívané součásti domácnosti, ať jde o nábytek nebo starou elektroniku, můžete klidně nabídnout na sociálních sítích, kde se většinou najde spoustu zájemců i o tu nejdivnější věc.

kytka na stole

Květiny a domácí mazlíčci

Pořiďte si domů květiny nebo domácího mazlíčka. Nemusíte hned pěstovat orchideje a chovat dogu, stačí jen něco nenáročného, jako jsou například kaktusy, rybičky a podobně. Je to dobré ozvláštnění vašeho domova. Pokud jde o domácí mazlíčky, ať to bude pes, křeček nebo želva, vaše děti to určitě ocení a za chvíli se vaše zvířátko stane nepostradatelným členem domácnosti. Mezi jednodušší květiny na pěstování patří například Rýmovník nebo Volí jazyk.