Nákupy

Ruční vysavač na teleskopické tyči je součástí příslušenství bazénů

Máte spadeno na zahradní bazén a nechcete do něj investovat statisíce korun? Pak máte možnost vsadit na mnohem levnější řešení v podobě nadzemní kruhové nádrže, s níž bohatě v letním vedru vystačíte pro dětské skotačení a relax. Není to sice plavecký bazén, ale většina zahradních zapuštěných bazénů, které jsou běžně na trhu, rovněž nepočítá s tím, že by se v nich trhaly plavecké rekordy. Obvykle slouží pro stejné účely a jejich cena odpovídá spíše jejich vzhledu a celkové koncepci, která zapadá do terénu, a kde se počítá s tím, že se bude pravidelně bazén zazimovat.

Kachnička na hladině

Malé zahradní nadzemní nádrže se obvykle na konci sezóny vypouští, důkladně se vyčistí, nechají vyschnout, složí se a uklidí a napřesrok se znovu umístí na své místo, aby od jara do podzimu znovu plnily svůj oddychový účel.

Filtrace je nutná u každého bazénu

Nezbytnou součástí příslušenství, které dbá o čistotu vody v nádrži během koupací sezóny, je filtrace. Měli byste mít k dispozici vhodně dimenzovaný výkon čerpadla a k němu filtrační nádobu s křemičitým pískem nebo zeolitem. V kombinaci s desinfekčními a algicidními prostředky bazénové chemie docílíte po celou dobu sezóny potřebné čistoty vody.

Dno bazénu

Na co však nesmíte zapomenout, je bazénový vysavač. Ani velmi výkonná filtrace nedokáže zabránit spadu některých nečistot na dno, odkud je vysavače snadno odstraní během pár minut. A zde máte opět prostor pro vaše finanční úspory – není totiž nutné pořizovat drahé robotické vysavače, vystačíte s docela levným nástavcem na teleskopickou tyč. Zastane stejnou práci, pouze to vyžaduje váš čas a určitou tělesnou námahu. Ale ruku na srdce – občasné vysávání dna bazénu ručním vysavačem na teleskopické tyči vám neublíží, spíše naopak podpoří vaši snahu více se hýbat na čerstvém vzduchu, takže tím svému zdraví spíše prospějete.