Nákupy

Kartáček na zuby

Již od dětství nás rodiče učili, že čištění zubů je důležité a nemělo by se podceňovat. Zuby máme pouze jedny a je škoda, si je zničit nedostatečným čištěním, nebo špatným kartáček. V dnešní době existuje však milion druhů kartáčků a je těžké se v tomto sortimentu vyznat. Jedna z nejsnadnějších možností je se poradit se svým zubařem, jaký kartáček by byl pro Vás vhodný a jaký Vám nebude zuby ničit, ale ba naopak. Správný kartáček na zuby, je totiž základem zdravého a čistého chrupu.

Kartáček

Jelikož se kartáčky prodávají snad v každém obchodě, tak je těžké vybrat ten správný. Každý z nás má totiž jiné zuby a každý chrup potřebuje jinou péči. Základem však je, si čistit zuby alespoň dvakrát denně a to ráno a večer. Pokud to nebudete šidit a budete dodržovat čištění zubů alespoň dvakrát denně tak máte půlku úspěchu za sebou. Není však chrup jako chrup a i když zubům věnujete maximální péči, tak nemusí být v pořádku. Tento fakt je způsobený především genetickou vadou, kterou nelze změnit, ale lze jí alespoň zmírnit. Ideální je také zubní niť, kterou odstraníte mezizubní kazy a nečistoty.

Kartáček (2)

U dítěte je kartáček důležitý stejně jako u dospělého. Pokud nebudete své dítě nutit k čistění zubů, může se mu chrup zkazit hned na startu, což by byla veliká chyba. Kartáček pro děti byste měli vybírat nejlépe podle doporučení zubaře, nebo alespoň takový, který má jemné štětiny. Ty zaručí, že nebude dětem krvácet z dásní a nebudou se Bát čištění zubů. Důležitým faktem je také držení kartáčku. To musí být pohodlné, aby děti netrpěli bolestmi v rukách. Zkrátka je dobré dětem koupit takový kartáček, který bude šetrný k zubům a bude pohodlný na držení.

Pokud si tedy nevíte rady, jaký kartáček koupit, nebo jakou vybrat tvrdost štětin, tak se obraťte na svého zubaře. Zaručeně Vám dobře poradí a Váš chrup bude zdraví.