Nákupy

Koupat se tak ve svém


Během nejteplejších letních dní je velmi těžké a hlavně rizikové zůstávat přes den venku. Je důležité pravidelně chodit do stínu, hodně pít a hlavně se hodně mazat opalovacími přípravky a chránit hlavu před úpalem. Zejména malé děti a starší lidé by ven přes největší polední horka neměli chodit vůbec. Jenže někdy je to nutné a pak je potřeba se urychleně zchladit. Ne šokem, ale pozvolna. Není dobré pít ani ledové nápoje, paradoxně vás víc osvěží vlažná voda než ta s kostkami ledu.

žena bazén

Není dobré riskovat svoje zdraví a tak je potřeba vymyslet, jak a kde trávit ta největší horka. U vody je vždycky nejlíp, a tak značná část lidí vyráží pravidelně k bazénu. Veřejná koupaliště praskají ve švech, tvoří se dlouhé fronty úplně všude a tak je z fajn odpoledne docela otrava. Není lepší zůstat doma ve svém bazénu? Kdo může, ten si ho určitě zařídí. Ceny za plastové bazény už dávno nejsou tak vysoké, takže si je může dovolit úplně každý, a to včetně vás. Cena bazénu samozřejmě závisí na jeho velikosti, ale ty nejlevnější plastové bazény se pohybují v řádu pár desítek tisíc, což není v dnešní době zase tak moc.

bazénový vysavač

Rozhodli jste se, že si pořídíte bazén? Na výběr je jich hodně, ale nejčastěji zákazníci volí plast. Plastové bazény jsou vyráběné ze speciálního plastu, který odolává mrazu i horku. Na zimu je samozřejmě potřeba bazén zazimovat, a je velice důležité jej pravidelně udržovat. Bazénová chemie je naprostým základem, který musíte dodržovat, pokud nechcete mít v bazénu zelenou zapáchající vodu plnou řas. Při údržbě je nejprve potřeba použít bazénový vysavač, který zbaví celý povrch bazénu mazlavého povlaku, a potom teprve můžete napouštět vodu. Nepodceňujte důkladnou přípravu bazénu, protože díky tomu si ušetříte peníze za zbytečné vylévání vody a opětovné napouštění bazénu. Tomu zamezíte jen důkladnou údržbou.