Žena

Jak na stříbro ve vlasech

Pokud jde o šediny a jejich zakrývání, jsou v nevýhodě tmavovlásky. Většinou se u nich šedivé vlasy objeví dříve a je to prostě u nich více vidět. Když je stříbrných vlásků jen několik, není to žádný problém, ovšem šedivé odrosty jsou na tmavých odstínech zřetelné dost brzy. Nechceme dobarvovat odrosty po 14 dnech nebo radikálně měnit barvu na světlý odstín. Co s tím můžeme dělat? Hlavně klid a žádné neodborné experimentování, řešení existuje! Na výběr máme hned dvě hlavní strategie!
 dívka s dlouhými vlasy
Dobarvovat
Když opakovaně dobarvujeme v obchodech běžně prodávanými barvami, dochází k tomu, že odstín našich vlasů je časem tmavší a tmavší. Ze středně hnědé se takto snadno po nějaké době „dopracujeme“ k havraní černé. Většina z nás v černých odstínech vypadá pak starší. Rysy se prostě zostřují a vrásky prohlubují.
 
Odborníci doporučují jít v případě dobarvování postupovat opačným směrem. Vybírat si barvu o odstín světlejší, než je náš původní. A vlasy postupně o něco dobarvováním zesvětlovat. Další možností je prosvětlovat pomocí proužků. Vlasy pak mají světlejší nádech, ale nejsou zesvětleny všechny a celkový dojem je tak mnohem přirozenější. Takový způsob nám umožňuje šetrněji zjistit, jaký odstín nám nejvíce sluší, jaký je ten pravý.
 
Odbarvovat
Můžeme zvolit také metodu odbarvování, zesvětlovat vlasy postupně o více barevných odstínů celé. Ale to každému také nesedí a nemusí slušet. Často prováděné odbarvování, byť ta použití šetrných prostředků, vlasy dost vysušuje a ničí.
 krátký sestřih
Nechat přirozené stříbro
Když pro nás není ani dobarvování ani odbarvování, můžeme zkusit i nechat vlasy přirozeně „postříbřit“. Když jich zatím není moc, nebude to velký problém vyzkoušet. Mnohé ženy jsou překvapeny, jak jim to pak vlastně sluší. Je však potřeba vlasům dodávat dostatečnou výživu a hydratovat je. Aby byly krásně stříbrné, ne jenom popelavě šedivé!
 
Ať již zvolíme jakýkoliv způsob, vždy je vhodnější a bezpečnější poradit se s kadeřníkem!