Nákupy

Dovolená na Moravě

Každý z nás se každý rok těší na to, až nastane vysněné datum, ve kterém má jet na dovolenou. V tento den všichni vypustí práci a všechny starosti, které do teď měli a vyjíždí vstříc novým zážitkům a odpočinku. V této ne moc dobré době, je však cestování za hranice složitější a mnoho lidí volí dovolenou v domácím prostředí. Ovšem není čeho litovat, protože Česká republika sčítá mnoho krás k vidění a pokud jste se zde i narodili, měli byste poznat co nejvíce ze své vlasti.

Lednice

Pokud jste se tedy ještě nerozhodli, kam se v této nádherné zemi vydáte, zkuste vyjet vstříc Moravě. Tato oblast Vás přivítá vínem a domácí pálenkou, kterou má snad každý pořádný Moravák doma. Dlouhé táhlé vinice a meruňky se švestkami střídají táhnoucí se pole pšenice a obilí. Čas, jako by se tu zastavil a každý si žije svým klidným životem. Pokud se ptáte, kde se toto nádherné místo nachází, je to Lednice.

Obec Lednice a okolí, které je bohaté na památky a přírodní úkazy je velmi vyhledávané turisty. Ti se sem každý rok vracejí, aby se podívali na rozkvetlou zámeckou zahradu, která je skvostem pro celou Moravu. Mimo to je zde luxusní ubytovaní a hotely v Lednici mají zaručeně co nabídnout a to jak pro rodinu, tak pro zamilované páry.

Lednice (2)

V okolí Lednice můžete vyrazit po turistických, či cyklistických trasách a užít si přírody a čerstvého vzduchu. Pro romantické chvilky si můžete zapůjčit lodičku, nebo můžete vyrazit na projížďku na koních. Samozřejmostí jsou památky, kterých je v okolí nespočet. Mezi oblíbené patří třeba Minaret, Janův hrad, či Státní zámek Lednice. Zkrátka, kdo chce, ten se zaručeně nudit nebude.

Pokud tedy přemýšlíte, kam se vydat na letošní dovolenou, zkuste zvolit kraj vína a pálenky. Zaručeně nebudete litovat a možná si nějakou tu lahvinku vína, či pálenky odveze i domů, aby ochutnali i ostatní členové rodiny.