Www

Hypotéka pro každého!

Hypotéka je pro mnoho lidí jedinou možností, jak si splnit sen o vlastním bydlení. Jen málokdo si totiž dokáže z vlastních financí zainvestovat celou nemovitost. Pojďme si společně odpovědět na otázky, které mnoho lidí napadnou ještě před cestou do banky.

Jaký je rozdíl mezi běžnou a americkou hypotékou?

Běžná hypotéka je tím nejlepším řešením, pokud chcete financovat vlastní bydlení. Nabízí jednu z nejvýhodnější úrokové sazby, která je ovšem podmíněna způsobem čerpání peněz. Peníze mohou být čerpány pouze na stavbu/rekonstrukci nebo koupi nemovitosti. U některých bank můžete vyčerpat celou částku z úvěru najednou, jiné peníze uvolňují postupně podle fáze stavby. Peníze z americké hypotéky můžete oproti tomu čerpat na cokoliv – bydlení, cestování nebo třeba studium v zahraničí. Benevolentnost hypotéky je ovšem podmíněna vyšší úrokovou sazbou, která nemusí být pro každého výhodná.

luxusní dům

Americkou hypotéku nabízí i řada nebankovních společností. Ty na rozdíl od bankovních domů nabízejí často nebankovní hypotéku https://www.hypotekybezregistru.cz/nebankovni-hypoteka/ bez registru nebo doložení příjmů. Ta mnohdy představuje jedinou možnost pro žadatele, kterým banka z nějakého důvodu úvěr zamítla. Pokud tedy vaše jméno figuruje v registru dlužníků, máte nepravidelný příjem nebo patříte mezi rizikové žadatele, u nebankovních společností máte stále šanci na hypotéku dosáhnout.

klíč od domu

Jak dlouho trvá schvalovací proces hypotéky?

Samozřejmě se délka schvalování u jednotlivých bank i nebankovních společností liší. Navíc nezáleží pouze na společnosti, ale i samotném žadateli. K žádosti o hypoteční úvěr je potřeba doložit řadu dokumentů. Spousta bank však svým žadatelům vychází vstříc a nabízí odhad nemovitosti nebo výpis z katastru nemovitostí na vlastní náklady. Pokud navíc disponujete účtem u stejné banky, jako žádáte o úvěr, není potřeba dokládat výši měsíčních příjmů.