Společnosti

Preventivní prohlídky u zubaře

Patřím ke generaci tzv. Husákových dětí, což jsou dnešní padesátníci. Ať už byla doba naší školní docházky jakákoliv, jedno se ji upřít nedá. Celá třída dvakrát ročně navštěvovala zubného lékaře. Ne vždy to byl příjemný člověk, ono taky dělat jeden a ten sám úkon, jakože prohlídnout a v případě nálezu kazu, zub vyvrtat, zalepit stříbrnou amalgámovou plombou a hurá na dalšího školáka. Muselo to být pro zubaře celkem deprimující. Nicméně, každý prohlídku absolvoval a prevenci tak bylo učiněno za dost.

kartáček

V dnešní době tyto školní pravidelné kontroly u zubaře některé školy také zajišťují, ale mnohé děti již odmala navštěvují stejného zubaře jako jejich rodiče, a tak už je školní prohlídka nepotřebná. Jste ke svým zubům poctiví a necháváte je 2x ročně prohlídnout svým zubařem? Jsou kraje v České republice, kde zubaři nové pacienty neberou, a proto kdo má svého zubaře, měl by si ho vážit a pravidelné kontroly podstupovat. Prohlídka u zubaře, to neděláme jen aby zubař odhalil začínající zubní kaz, je mnoho vážnějších problémů se zuby, které při včasném odhalení a profesionálním rychlém zásahu, mohou zub zachránit a vy se tak vyhnete vypadnutí nebo vytržení zubu.

zuby

Například zubní ordinace Praha vám nabízí pravidelné kontroly vašeho chrupu pro celou rodinu. Je rozumné, když malé dítě vidí zubaře, jak prohlíží zoubky tatínkovo nebo mamince a pak i jemu, v době, kdy ještě nemá se zoubky problém a tím pádem jde spíše o hru a seznámení se s prostředím ordinace. A až k se nějaký problém vyskytne, dítě se nebude tolik bát otevřít před zubařem ústa a nechat si zoubky prohlédnout.

Nepodceňujete čištění zubů a tím pádem si myslíte, že se vám zuby nemohou kazit a nemůže u vás nastat žádný problém? Jedině rentgen, který vám provede zubař v rámci preventivní kontroly tuto vaši hypotézu potvrdí nebo vyvrátí.