Společnosti

Holka, kluk anebo TO

Stále častěji se v tisku potkáváme s propagací nového přístupu k pohlaví dětí. Třeba v USA (kde jinde, že?) už je celá skupina rodičů, kteří se rozhodli své děti vychovávat bezpohlavně a nechat rozhodnutí o pohlaví na nich. Žádné informace o jejich pohlaví jim nedali.
Celé to šílenství zřejmě vzniklo na popud některých uměleckých hvězd, které začaly své děti vychovávat tak svobodným způsobem, že by jim v jiných zemích děti stát odebral, ale v USA se z toho stal módní trend.
Můžeme jen doufat, že si je zbytek světa nebude brát jako příklad. Celé by se to mohlo zvrtnout a doplatily by na to hlavně děti.
 spící mimino
Jako příklad stačí uvést rozvedené manžele z Texasu, kteří soudní cestou řeší pohlaví svého sedmiletého syna. Matka je přesvědčená, že navzdory pohlavním znakům, je její dítě děvče a od tří let se tak chová a otec se dožaduje, aby o pohlaví svého syna mohl rozhodnout i on. Matka bude nejspíš velká fanynka Angeliny Jolie a nestačí ji, aby si kupovala oblečení stejné značky, musí i své dítě stylizovat do jednoho z potomků této hvězdy. Těžko říct, zda bouřlivé drogové mládí nemohlo Angelině trochu změnit vnímání světa.
 děti v přírodě
Je pěkné, že rodiče naslouchají svým dětem, ale můžeme se na jejich dětské pocity spolehnout? Když si dítě hraje s vojáčky, má rádo akční počítačové hry a pohodlné praktické oblečení, musí to být chlapec? Nemůže se stát, že je to děvče, co má prostě jen stejné zájmy jako kluk od sousedů, se kterým tráví hodně času?
Skoro každý chlapec (po několik generací) chtěl být v raném dětství kosmonautem. Kdybychom jejich rozhodnutí brali vážně, dnes by většina mužů letěla někam ke vzdáleným planetám a tady by nám zůstali jen módní návrháři (kteří jsou většinou celý život považováni za muže, a to i přesto, že si v dětství šili na panenky), baletní tanečníci a vědci.
Nemělo by se pohlaví dítěte určovat tak, jak to stovky let fungovalo a spíš změnit naše zvyky a představy o tom, co je ryze mužský charakterový znak a co zase ženský?  A ani to, že se někomu líbí partner stejného pohlaví, by ho nemělo posunovat k tomu, že jeho pohlavní znaky jsou špatné a je vlastně někdo jiný.