Sport

Začíná jaro, tak proč zůstávat doma a nevyběhnout ven?

Sport je pro náš organismus velice důležitý, je však dobré jej provozovat správně. Jedním z nejoblíbenějších je běh, i přes svou popularitu je však velice podstatné umět se na něj dobře připravit a předejít tak zbytečným komplikacím.
                Jedna z nejpodstatnějších věcí při běhu je mít vhodnou obuv. Nepotřebujete být zkušený sportovec, abyste věděli, že v koncertní obuvi asi nevyběhnete, tato vědomost ale nestačí. Je rozdíl, zda-li běháte na zpevněném povrchu nebo po kamenitém terénu. Boty by měly být spíše lehčí a nikde by vás neměly tlačit. Prodejci vám s výběrem jistě rádi pomohou, konečné rozhodnutí však bude jen na vás, proto je dobré na tuto kategorii klást důraz.Žena běží
                Nesmíme také zapomenout na správné dýchání a běžecký postoj. Abyste neměli nepříjemný pocit píchání v bocích, musíte při běhu v pravidelném rytmu nadechovat nosem, vydechovat ústy. Co se týče postoje, snažte se být narovnaní a mírně zvedat kolena, ne však nepřirozeně. Pokud je to možné, dotýkejte se země nejprve špičkami. Šetříte tím energii a běh nebude tolik slyšet.
                Není důležité se snažit uběhnout hned na začátku maraton. Pokud už vám budou docházet síly, prokládejte běh rychlou chůzí nebo se protahujte, buďte ale stále v pohybu, jinak vám ztuhnou svaly. U každého sportu dosáhnete nejlepších výsledků pravidelným tréninkem a běh není výjimkou.Osoba zavazuje botu Na začátek zkuste třeba každý den uběhnout 5 kilometrů, klidně prokládaných rychlou chůzí. Postupně můžete své cíle zvyšovat, není ale potřeba nikam spěchat. Jako skvělá motivace může posloužit běžecká mobilní aplikace nebo chytrý náramek či hodinky, opět zde ale platí, že musíte dát přednost svým pocitům a zdraví před povzbuzujícími notifikacemi. Také je velice dobré občas vyběhnout ven s přáteli. Jednak vás mohou zdravě motivovat, hlavně ale budete mít mnoho společných vzpomínek a zážitků. Dost už ale bylo psaní, nyní stačí jen vyběhnout. Sportu zdar!