Společnost

Proč se nebát určovat si vlastní pravidla

Jako rodiče uslyšíte spoustu různých názorů, každý do vás bude hustit to svoje a bude vám radit, pokaždé, když klopýtnete, tak se někdo ozve. Zkrátka, ordál rodiče je pořádný a nezměrný a hlavně neutuchající, protože k rodičovství jste odsouzeni až do vaší smrti. Je ale nezbytně nutné, abyste si rozdělili všechny ty rady a ty postupy, co vám kdo radí na dvě skupiny.
nápis „uč“ nebo „učit“ poskládaný z kostek před knihami na stole
A) Užitečné rady = tady patří například tipy na dobré aktivity pro dítě, nějaké zajímavé recepty (zdravé), tipy na hračky, které jsou užitečné i zábavné, kde zajít večer na víno s kamarádkami či kamarády (nebo pivo).
B) Neužitečné bláboly = tady patří všechno, co vypustí z úst člověk, který jenom spekuluje a něco se mu pořád nelíbí. „Ty hračky jsou nějaký moc chytrý“, „vždyť to nemůže to děcko bavit, nech ho!“ nebo klasika od babiček: „furt samá zelenina, dej tomu dítěti nějakou sladkost, ať z toho dětství něco má!“

Skupinu A mějte na paměti, skupinu B hoďte do spamu jakmile vám je rada „doručena“.

Pokud chcete pro vaše dítě to nejlepší, tak se podívejte na příklady nejlepších lidí – většinou jsou to lidé, kterým se rodiče věnovali, dali jim dostatečně dobré zázemí, podporu a hlavně projevovali zájem o to, co se učí, proč se to učí, jestli se to chtějí učit. A klidně se šli hádat s nějakou zapšklou učitelkou na základku, že je zbytečné, aby se děti v deváté třídě učili nazpaměť legislativní proces pro přijímaní zákonů, protože je to prostě zbytečnost a potřebují to leda politologové či právníci na vysokých školách.
nápisy „volba“ na červené a zelené značce ukazující do jiných směrů
Takže, co vám vlastně může pomoci na vaší cestě? Zkuste například hračku krtek co kam patří! Naprosto jednoduchá hra, která zaujme nejen vaše dítě, ale i vás samotné. Většina těchto hraček je vyrobena tak, aby nejen dítě zabavily, ale zároveň, aby mu dali alespoň nějaký podnět k učení, a to zábavnému učení, kterého se mu ve třídě o třiceti žácích a jedné unavené učitelce před důchodem určitě nedostane.