Nákupy

Podlahové vytápění poskytuje celou řadu předností


Podlahové topení v Plzni se stává snem mnoha rodin a tito lidé ze svých záměrů nehodlají ustoupit, protože jsou o výhodách tohoto řešení již dávno přesvědčeni. Proč si topení v podlaze nechat vyprojektovat a zhotovit v rodinném domě nebo ve vaší rekreační nemovitosti?

Estetické důvody – víte, jaký je rozdíl mezi bytovým domem na Tahiti a v České republice? Na Tahiti lidé nepotřebují žádné topení, a tak se tu v bytovém interiéru rozhodně nesetkáte s žádnými radiátory. Radiátor ústředního topení dokáže pořádně hyzdit místnost a lidé pak hledají řešení, jak a čím jej zakrýt, například záclonou, roletou, závěsem, dřevěným obložením, skříňkou apod. S topením v podlaze nic zakrývat nemusíte, není totiž vůbec nic vidět.

čerpadlo topení

Teplo na chodidla – chodidla jsou nesmírně citlivá na jakékoli podněty a také z tohoto důvodu se právě na nich provádí reflexní masérská terapie – velmi účinná metoda pro podporu relaxace a práci vnitřních orgánů. Na chodidlech jsme také lechtiví, což pouze prokazuje velké množství nervových receptorů. Jestliže chodidlům dopřejeme patřičný tepelný komfort, odmění se nám slastnými pocity, které zlepšují náladu, upravují pocit osobní pohody a navozují skutečný bytový komfort – takový, jaký by měl být.

termostat topení

Teplo se šíří rovnoměrně – z radiátoru se teplo šíří zejména směrem ke stropu, a teprve odtud se pak rozšiřuje dál do prostoru. U podlahového topení stoupá teplý vzduch vzhůru z celé plochy místnosti naráz, a tím pádem dojde rychleji k prohřátí obývaného prostředí a také k udržení příjemného tepla i ve spodní části místnosti – tedy v první řadě u podlahy.

Úspora energie – v trubkách podlahového topení protéká topné médium o výrazně nižší teplotě ve srovnání s teplotou vody v radiátorech. Tím pádem nepotřebujete tolik zahřívat vodu v topném systému a vystačíte s úspornějším ohřevem.