Společnosti

Když je voda v bytě tam, kde nemá co dělat

Někteří lidé se domnívají, že jakmile jim instalatér připojí vodovodní baterii k rozvodům vody, případně rozvody rekonstruuje do moderní podoby, že mají vystaráno, a že od té doby pro ně instalatéři přestávají existovat. To je však hrubý omyl, protože každá technická vymoženost je poruchová, a může se to týkat i vás.

instalatérské rozvody

Může se to stát i vám doma

Vezměme si jako příklad modelovou situaci, která se odehrála v rodinném domě, a není to smyšlená událost. Majitelé domu se rozhodli, že v suterénu objektu vedle vjezdu do garáže vybudují místnost, jakousi prádelnu, která bude sloužit výhradně pro pracovní účely. Praní prádla a jeho sušení se bude odehrávat mimo obytné prostory v prvním patře, což významně zvýší obytný komfort.

vodovodní baterie

V prádelně byla položena keramická dlažba https://www.unikolin.cz/ a keramický obklad a ještě předtím byly provedeny kompletní instalatérské práce – nové rozvody vody v plastu, nová vana a sprchový kout, nové vodovodní baterie. V místnosti nezůstalo nic ze starých rozvodů vody ani odpadu. Jakmile byla místnost po stavební stránce hotová, mohla se začít užívat dle původního plánu. Po čtrnácti dnech však došlo k zajímavému jevu – objevila se tu mokrá mapa na zdi, která oddělovala prádelnu od kotelny. Majitele jímala hrůza, že bude muset celou zeď vybourat a znovu pak obkládat a štukovat, ale nic takového se nestalo. Přivolaní instalatéři již naštěstí měli k dispozici moderní metody vyhledávání úniku vody – formovací plyn s obsahem vodíku a poslechové tyče Hykron.

Díky těmto postupům bylo možné objevit mikrotrhlinku v jedné z armatur s přesností na jeden milimetr. Tím pádem stačilo odebrat ze zdiva pár centimetrů čtverečních omítky, vadnou armaturu vyměnit a vzniklý defekt ve zdivu snadno zacelit – to vše během několika hodin. A jistě si dokážete představit, co by následovalo, kdyby instalatéři tyto technologie neměli k dispozici.