Nákupy

Nakupujte chytře

Pryč jsou doby, kdy jste s partnerem měli prázdnou lednici a v případě hladu jste si jídlo objednali, nebo si zašli na večeři do restaurace. S příchodem miminka se vše mění. Musíte myslet dopředu a dělat si zásoby. Buďte chytří, napište si seznam a toho se držte. Nenechte se zlákat nákupem zbytečností, které nevyužijete, akorát vám udělají vítr v peněžence.
účtenka z nákupu

  • Drogérie

Bez ní se neobejdete. Nezásobte se ale zbytečnostmi. Většina maminek, odborníků zastává názor, že méně je více. Bez čeho se ale neobejdete? Jsou to pleny. Ať už budete používat látkové, nebo používat jednorázové, vždy musíte mít doma zásobu. Netahejte se s nimi. Objednejte je z e-shopu. Sledujte ceny. Při různých akcích se dají ušetřit nemalé peníze. Zajímejte se i o cenu dopravy. Případně objednejte takové množství, aby zavážka proběhla zdarma. Když už jste u nákupu plenek, podívejte se rovnou i po vlhčených ubrouscích, které můžete přiložit k nákupu. Doma by vám neměla ani chybět kosmetika určená ke koupeli. Nic ale nepřehánějte. Vystačíte si s mýdlem, krémem po koupeli. Pečlivě ale sledujte pokožku miminka, jak na ni reaguje. Může se objevit podráždění, proto nenakupujte ve velkém množství.
malé dítě

  • Strava

Přikrmujete-li už drobečka, potřebujete mléko. Nemáte-li ještě odzkoušeno, kupte co nejmenší balení a až po degustaci můžete koupit více kusu. Většina supermarketů má cenově výhodné akce a dá se tak zboží koupit za výhodné ceny. Je dobré mít, i když vaříte z bio zeleniny a ovoce, drobné zásoby jídla ve skleničkách. Oceníte je na cestách, případně když vám někdo hlídá. Může se vám stát, že nebudete stíhat a oceníte železné zásoby ve spíži. Nemusíte toho mít plné regály. Tu a tam ale zkontrolujte, případně doplňte. Dnes jsou na trhu i různé sušenky, křupky, které oceníte jako rychlou svačinu, tak zároveň i potomka zabaví na dlouhou dobu. Tyto výrobky nakoupíte většinou v drogériích, které mají oddělení s dětskou stravou nebo ve zdravých výživách. Mnoho rodin, pokud žijí v příhraničí s Německem, nakupuje tam, neboť se tamní zboží vyznačuje vyšší kvalitou.