Společnosti

Jak správně přestěhovat vinný sklípek


Sen každého milovníka vína je mít svůj vinný sklípek. Někdo si svůj sen splní a někdo si do vinného sklípku raději zajede do nějaké prověřené vinařské oblasti. Nicméně pokud patříte mezi ty šťastné, co vinný sklípek máte doma se možná někdy můžete setkat ze situací, že budete muset tento sklípek přestěhovat. Na rovinu je důležité říci, že to nebude nic lehkého, ale díky správnému naplánování se to může podařit za přijatelný čas s co nejmenšími nebo žádnými problémy.

víno

Jak na stěhování vinného sklípku Odnesto? Plánování je zlatý grál celé stěhovací akce. A proto s tím začnete opravdu brzy. Vytvořte si seznam všech vín ve vaší sbírce a rozhodněte se, jaké balicí materiály budete potřebovat pro ochranu vašich lahví a zkontrolujte, zda máte dostatek vhodných krabic, bublinkové fólie a ochranných obalů. Sice to bude opravdu piplačka, ale jako další doporučení je každou láhev vína pečlivě zabalte tak, aby byla chráněna před otřesy a nárazy během přepravy. To Vám zaručí, že by se láhvím nemělo nic stát. Pro přepravu vybírejte opravdu prověřené společnosti, pokud si víno raději neodvezete sami. Další věc, na kterou je třeba se zaměřit je už při přepravě.

láhve vína

Krabice s vínem musí být pevně umístěny v prostoru vozidla tak, aby nedocházelo k jejich posunutí nebo pádu během jízdy. Pokud je to možné, měli by se lahve přepravovat vzpřímeně, aby se minimalizovalo riziko úniku či poškození korkových uzávěrů. V neposlední řadě je potřeba myslet na to, že po dokončení stěhování je vhodné víno nějaký čas nechat odpočívat, aby se přizpůsobit novým podmínkám skladování. Je důležité se vyhnout otevírání lahví ihned po příjezdu. Je vhodné nechte víno klidně ležet, aby se ustálilo a obnovilo svou kvalitu. A pak už Vám jen zbývá si vína zase hezky naskládat do nové vinotéky a po ustálení vína si vychutnávat jejich neocenitelnou kvalitu.