Společnost

Bez energie

Tak asi takto by se dal popsat stav člověka, který je na tomto nápoji závislý. Za šálek produktu upražených a rozemletých zrn by byl schopen dát téměř cokoli. Tato pochoutka k nám přišla z Arábie a velmi rychle se stala nadprůměrně oblíbenou. A není se ani čemu divit, když nám odvádí tak skvělou službu.
vyčerpaný muž
Proč jsme na ní závislí? Odpověď je skutečně jednoduchá – obsahuje totiž kofein, který je zodpovědný za nárůst energie, jejíž nával po vypití přijde. Nejen to, ale i mnoho dalšího nám může nabídnout. Její konzumace s sebou nese spoustu výhod.
Výhodou je například to, že sama o sobě v našem těle působí jako silné antioxidanty, což jsou mocné zbraně v boji proti vráskám. Propůjčují nám pružnost a elasticitu pokožky, a tak bychom je měli do jídelníčku určitě zařazovat v podobě ovoce bohatého na antioxidanty a samozřejmě kávou v rozumné míře.
Mezi další benefit se určitě řadí to, že tato laskomina pozitivně ovlivňuje chod srdce tím, že stimuluje jeho činnost. V praxi to znamená, že působí jako jakýsi defibrilátor, který do jisté míry restartuje srdce a donutí jej, aby bilo pravidelněji.
kávová zrna
Její pití dokonce působí pozitivně na funkci našich ledvin, jelikož je dokáže vycvičit. Vycvičením se myslí to, že káva, ačkoli je její chuť výtečná, na sebe bohužel váže vodu a dehydruje tělo. To je ale klad pro naše ledviny, které tím nezakrní.
Zadržováním vody se dostáváme také k nevýhodám. Mezi ně se řadí možný vznik závislosti. Ta se může projevit častými bolestmi hlavy, zvoněním v uších, únavou, potřebou chodit stále na toaletu či chvěním končetin.
Důvody konzumace kávy mohou být různé. Většina moderních lidí se však zřejmě shodne na tom, že ji popíjejí, aby zvýšili svůj výkon. V práci, sportu i při hlídání svých dětí, při těchto činnostech je totiž důležitý dostatek energie. Stále častěji se však tento nápoj stává součástí života teenagerů, což rozhodně není v pořádku, jelikož z těla vyplavuje minerály nebo brání jejich vstřebání.