Nezařazené

Když se chce, tak to jde

Určitě hodně záleží na tom, v jaké rodině člověk vyrůstá, jaké má „zakódované“ návyky. Pokud rodiče svému dítěti – dětem založili například stavební spoření a dokážou i menší částku ušetřit z toho, co jim zbývá, určitě se o tomto „spoření pro budoucnost“ zmínili. A to už jsou první kroky, kterými rodiče mohou učit své potomky spořit. Je to pro ně takový návod na spoření. Samozřejmě je to myšleno tak, že se o spoření s dítětem (dětmi) baví až v určitém období. Například, když dosáhne 15 let a rozhoduje se o jeho dalším vzdělání, pak kde při studiu bude bydlet…. Rozpočet rodiny tak může hrát významnou roli, protože .
fialový domek
v Žít samostatně a nejlépe ve vlastním bytě, to si snad přeje každý. Pokud se mladí lidé chtějí osamostatnit, založit si rodinu, tak otázka bytu je pro ně prvořadá. Nebudeme tu psát o rodinách, které mají příjmy tak vysoké, že zabezpečení potomků je pro ně hračka. Ale v naší republice je větší procento těch, kteří mají malé příjmy a velmi, velmi těžko dokážou spořit, natož do něčeho investovat.
prasátko na spoření
v Pokud někdo něco moc chce, většinou to získá. To se týká i samostatného bydlení mladých lidí. Chce to hodně trpělivosti, dobře si vše předem promyslet, a hlavně se v mnoha věcech uskromnit.
Mladí lidé to dnes totiž nemají vůbec lehké. Rozhodnout se dnes pro hypotéku, to je závazek na 30 let, pak musíte mít ještě celkem slušný příjem. A především mít našetřeno 20% z částky, kterou by na své bydlení potřebovali. A než se našetří „skromných“ 200 – 400tisíc korun, tak roky i starosti pomalu přibývají. Když mladý pár vydrží několik let se uskromňovat, většinou je to stmelí a z nového bydlení, na které si sami našetřili, mají nepopsatelnou radost a váží si všeho, co si pořídili sami, bez pomoci rodičů.
růžová svatební kytka
Mladí lidé ve většině případů chtějí být nezávislí, samostatní a o svém životě si chtějí rozhodovat sami. Pokud se někomu daří, umí vydělat peníze, je nezávislý, samostatný, má svou pohodu a po čase si chce založit rodinu, tak je velmi důležité, aby ze svých zvyklostí samostatnosti a některých zvyklostí polevil. Především vůči své partnerce a rodině se přizpůsobil tak, aby všichni byli spokojení.