Nezařazené

Upoutejte pozornost vašeho dítěte

Skutečnost, že děti bývají roztržité, u ničeho dlouho nevydrží a často je problém najít aktivitu nebo hračku, která jich na delší dobu zaměstná, zná spousta rodičů. Všestranným pomocníkem, který však nikdy nezklame je kniha, která nabízí více než jen hraní.
Že na knihy vaše dítě není? Omyl, možná jen netušíte, jak nimi upoutat jeho pozornost.
kluk s knihou

U malých miminek – první forma výuky

V době, kdy se z miminka stane batole, začne lézt a všude všechno touží prozkoumat, máte první možnost, jak mu nabídnout svět knih na dlani a něčemu ho přiučit. Postačí, když mu budete ukazovat, popisovat a možná i znázorňovat to, co v daných leporelech vidíte. Nemá smysl mu podstrčit knížku pod nos s představou, že si ji bude listovat a vy si stihnete doma uklidit. Dítě taková forma zábavy ani neuchvátí, ani nerozptýlí.
Různé obrázkové knížky zvířátek, dopravních prostředků nebo předmětů, se kterými přichází denně do styku, mu pomůžou zdokonalit se v jeho soustředění, rychleji se rozmluvit a v konečném důsledku se i naučit něco, co v životě bude potřebovat.
dívěnka s knihou

Starším dětem obrázky nestačí – vyžadují příběh!

Jak zkrotit neposedného rošťáka? Samozřejmě příběhem, který mu utkví v paměti. Pravdou je, že děti knihy milují, ale nemilují jejich obal ani poutavé obrázky. To, co na nich tak zbožňují je příběh, který se v nich ukrývá. A každý příběh potřebuje vypravěče.
Hoďte pro změnu všechny povinnosti, „neodkladné záležitosti“ a vaše zájmy za hlavu a sedněte si s dětmi ke knížce, která jim dá skutečné hodnoty, fantazii, která je pro ně tolik důležitá a příběh, který má šťastný konec, aby věděly, že to dobré vždy vyhrává. Přečíst jim můžete i knihy, které nejsou tolik bohaté na obrázky, aby mohla pracovat jejich představivost.
Knihy jsou pro vaše děti nezajímavé jen v případě, že jsou na nich samy, ale pokud jim budete často a hodně číst, uvidíte, že jejich pozornost si vždy získáte.