Nezařazené

Rekonstrukce domu

Je rozdíl pokud chcete rekonstruovat dům, ve kterémm již žijete či naopak dům, ve kterém ještě nikdo nebydlí. Pokud budete rekonstrovat své obydlí a žijete již v něm, musíte počítat s jistým omezením a počítat s tím, že to nebude trvat krátkou chvíly. Například pokud budete rekonstruovat kuchyni, je potřeba mít náhradní  místo, kde budete moct pro svou rodinu připravovat jídlo. Tahle rekonstrukce s příhlédnutím k tomuto aspektu, je dobře proveditelná v letním období, kdy se s oblibou připravuje jídlo na grilu.
 stavaři u domu
Co vše je dobré si promyslet před zahájením rekonstrukce?
1)      Do jaké hloubky chceme rekonstrukci provádět (stavební úpravy, přístavby, elektrika)
2)      Obnos peněz, který chceme do rekonstrukce investovat
3)      Jak dlouhou dobu na to vše budeme potřebovat
4)      Kdo bude rekonstrukci provádět
 
Rekonstrukce včetně omítek, elektrických a vodovodních rozvodů je velice rozsáhlá a dlouhodobá rekonstrukce. Vyžaduje velkého rozmýšlení o tom, kudy a jak povedou sítě, kde budou vypínače a zásauvky, vodovodní baterie a odpady. Je lepší si nechat poradit odborníkem, pokud bychom si tuhle práci chtěli dělat sami. Určitě, ale stojí za to, přenechat tuhle práci odborníkům. Pak máme jistotu, že je vše správně.
 
I z těch nejstarších a zašlých prostorů lze vykouzlit krásnou a moderní obytnou místnost. Je potřeba trochu fantazie a představivosti. V nejlepším případě, je vhodná návštěva architekta, který poradí a navrhne několik variant jak by mohl prostor vypadat. V současnoti se návrhy provádí v 3D efektu na počítači, takže vše je krásně prostorově vidět.
 bankovky pod kalkulačkou
Rekonstrukce se může v průběhu zkomplikovat a zdražit. Je třeba s tím počítat a mít dostatečnou finanční rezervu. Také není dobré již z tohoto hlediska rekonstruovat celý dům, ale brát rekonstrukci po částech, abychom pak neměli rozbouraný dům a byli bez finančních p rostředků.