Proč je pro nás těžké chytit ten správný okamžik

Někdy je pro může obzvláště těžké chopit se toho správného okamžiku, což je ostatně také vyčítáno. Ovšem je nutné si uvědomit, že zde existuje menší blok mezi tím přemýšlením A a mezi přemýšlením B, které nás podstatně separuje, minimálně tedy separuje různě přemýšlející jedince. Samozřejmě, že muži mají snad nejlépe vykročeno k tomu dostat se do křížku se zástupcem opačného pohlaví, protože je to prostě jejich přirozenost. Je to rozdílnost samotného přemýšlení, vidění světa, ale také jiného chápání věcí okolo nás. Je to tak trošku dáno geneticky, byť například homosexuálové ten problém zas tak nemají. Ale opět se jedná jen o pouhou generalizaci, všechno je to velmi individuální a tak se ostatně i musíme chovat.
vyřešení sporu

Pochopení a tolerance

Někdy pomůže si o tom promluvit, někdy pomůže prostě jenom troška pochopení a tolerance. My víme, nic není horší, než se soustředit na to nezabít toho druhého, když se nacházíme v nějaké vyhrocené situaci, ovšem základem každého lidského vztahu je jistá dávka pochopení, což se ostatně musí zdát naprosto primární pro každou situaci. Jak řekl Masaryk, bez pochopení a vzájemné tolerance nemůže být svobody a bez svobody nemůže být demokracie. A ono trochu té demokracie by se hodilo každému páru. Málokterý pár je tak vyrovnaný, že ani jeden není v dominantní názorové pozici. Někdy je to prostě jenom špatný den.
oddělení partnerů

Emoce se ale musí ovládat

Tím myslíme ty špatné. Často je to hněv, nenávist, nechuť, otrávení – všechno to jsou emoce, které jsou tak trošku zbytečné. Nutí nás dělat věci a nutí nás říkat věci, které bychom normálně ani neřekli. Je to všechno tak trošku zapletené, protože jakmile se dostaneme do křížku, protože chápeme věci jinak, už se to s námi veze a je to jenom otázka času, než se začneme navzájem škrtit, nebo jak tomu bývá v italských manželstvích, začneme po sobě házet nože a talíře.

4/5 - (1 vote)

This article was written by .